Türkçe

İngilizce

ANASAYFA HAKKIMIZDA ÇÖZÜMLER HİZMETLER REFERANSLAR İLETİŞİM İ. K.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turnike Sistemleri

C&M, elektronik güvenlik Sistemlerinden biri olan geçiş kontrol sistemlerinin vazgeçilmez parçası olan ve Turnike Sistemleri genel başlığı altında pek çok üründen oluşan bu sistemleri, birden fazla amaca uygun olarak, binalarda müşteri tarafından talep edilen işletme senaryosuna, firmamız mühendisleri tarafından tespit edilen risk analizine göre tasarlamakta hazırladığı optimum cihaz konfigürasyonunu anahtar teslim çözümlerle uygulamaktadır.

Turnike Sistemleri ürün sınıflandırması, çeşitli giriş kontrol çözümlerinde, farklı giriş/çıkış disiplinlerinin sağlanması için aşağıdaki şekilde sınıflandırılmıştır.

Akış Kontrol Bariyerleri: Tesislerde müşteri yönlendirme ve erişim kontrolü için zengin çeşitte fiziksel bariyerler, turnikeler, motorlu ve elle açılır manüel kapılar ve modüler tırabzanlar akış kontrol bariyerleri olarak tanımlanırlar. Motorlu açılır kapılar fotoselle otomatik veya kontrollü olarak açılırlar, belirlenen bir süre sonunda otomatik olarak kapanırlar. Bu cihazın ayrıca manüel olarak çift yönlü kullanılan bir farklı modeli de bulunmaktadır. Turnike yanına ilave olarak konulan bu açılır kapı, serbest veya kilitlenebilir özelliğe haiz olup, yük, engelli geçişi ve/veya VIP geçişinde kullanılmaktadır.

Üç Kollu Turnikeler: Tesislerde üç kollu (Tripod) olarak adlandırılan turnikeler; kolay erişim, düşük güvenlik profili, kolay montaj, düşük işletme ve bakım masrafları sağlayan geçiş kontrol cihazlarıdır. Turnike mekanizması elektromekanik olarak kontrol edilmektedir, turnikeye kartlı geçiş sistemi entegre edilebilir, FAIL-SAFE (anti panik) ve yangın anında yangın ihbar sisteminin aktive olmasında ve/veya kartlı geçiş sistemi FAIL-SAFE konumuna geçtiğinde turnike kolları katlanabilir. Elektromekanik veya sıvı kristal göstergeli geçiş sayacı ile bina giriş/çıkış istatistiksel bilgisi alınabilir.

 Turnikelerin bazı modelleri basınca duyarlı kapak veya kızıl ötesi ışın bariyer dedektörleri ile donatılmış olup, turnike kolunun altından veya üstünden geçişlerde veya turnikenin üstüne basarak yapılacak izinsiz ve uygunsuz geçişlerde giriş kontrol sistemine alarm mesajı gönderirler.

Düşük yoğunlukta giriş/çıkış yapılan; ofisler, resepsiyon alanları, işyerleri, metro istasyonları, spor ve dinlence merkezleri kullanım yerleri arasındadır.

Motorlu Geçişler: Tesislerde yüksek akış kapasitesi ve yüksek güvenliğin sağlanması amacıyla, geçişin içindeki insanların hareketlerini tespit eden alıcı sistemi ile izinsiz girişi engeller ve iki kişinin aynı erişim sinyali ile giriş yapmasını imkansız hale getirir, motorlu kayan panellerle çalışan HANDS FREE ve/veya kart okuyucuyla kullanılmaya elverişli tek yönlü ve çift yönlü turnike sistemleridir. Yoğun insan geçişlerinde düzgün ve yüksek transit kapasitesine sahip olup düzgün trafik akışı sağlar.

Yüksek yoğunlukta giriş/çıkış yapılan personel giriş kapılarına haiz; bankalar, işyerleri, fabrikalar, toplu taşıma istasyonları motorlu geçitlerin kullanım yerleri arasındadır.

Tam Boy Turnikeler:  Tesislerin her çeşit bekçisiz girişlerinde sorunsuz olarak kullanılır, aynı anda sadece bir kişinin geçişine izin veren turnike tipidir. Tek veya çift yönlü, mekanik veya elektrikli, iç kullanım veya dış kullanıma uygun, boyalı veya paslanmaz çelik modelleri mevcuttur. Kartlı geçiş sistemleri ile birlikte veya bağımsız olarak kullanılabilir.

Düşük veya yüksek yoğunlukta giriş/çıkış yapılan; stadyumlar, spor ve dinlence merkezleri, havalimanları ve işyerlerine ait garajlar tam boy turnikelerin kullanım yerleri arasındadır.Yüksek Güvenlikli Tam Boy Kabin: Tesislerin girişlerinde veya tesislerin yüksek güvenlik öngörülen bölümlerinde kullanılmak üzere tasarlanan, tüp geçişleri özel olarak imal edilmiş olup sadece tanımlanmış bir kişinin geçişine izin veren kabinlerdir.

Bu kabinler, kuvvetlendirilmiş alüminyum kompozitlerinden veya paslanmaz çelik gövde ile, kurşun geçirmez camlardan imal edilmiş olup, iki adet kayan kapıya sahiptir.

Müşterinin talebine ve girilecek mekanın güvenlik seviyesine göre, kişi tüpe giriş yaptıktan sonra, kartlı geçiş sistemine kartını okutur, tüpün içindeki metal kapı dedektörü ile silah taraması yapılır,  dijital kamera veya biometrik sensörler ile kişinin veri tabanından kimlik bilgileri taranır, aynı anda zemindeki basınçlı taban ile kişinin ağırlığı ölçülür ve seçime bağlı olarak diğer güvenlik ve giriş kontrol sistemleri ile giriş bilgileri kontrol edilir ve onaylar tamamlandıktan sonra öndeki kapı açılarak kişinin binaya girişi sağlanır.

Maksimum güvenlik öngörülen mekanların giriş ve çıkışlarında; bilgi işlem merkezleri, bankaların kıymetli arşiv ve kasa daireleri, kredi kartı basım ve saklama merkezleri, AR-GE departmanları, enerji üretim tesislerinin kontrol odaları, askeri tesis ve arşivleri, havalimanı uçuş kontrol merkezleri Yüksek Güvenlikli Tam Boy Kabinlerin kullanım yerleri arasındadır.

Turnike Sistemleri ile ilgili binanıza ve bütçenize en uygun çözümün oluşturulması amacıyla firmamızın satış mühendisleri ücretsiz keşif için davetinizi beklemektedir.

 

Hoşdere Caddesi No: 148 / 5 Yukarı Ayrancı - ANKARA Tel: 0.312 441 73 00 (pbx) Fax: 0.312 441 66 88