Türkçe

İngilizce

ANASAYFA HAKKIMIZDA ÇÖZÜMLER HİZMETLER REFERANSLAR İLETİŞİM İ. K.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biometrik Okuyucu Sistemleri

C&M, Giriş Kontrol Sistemlerinin özellikle son iki yılda konfigürasyonları içine giren Biometrik sistemleri ve bu sistemlerin entegrasyonunda kullanılan çözümleri müşteri tarafından talep edilen işletme senaryosuna ve firmamız tarafından ön görülen risk analizlerine göre kullanmakta ve hazırladığı optimum cihaz konfigürasyonuna göre anahtar teslim projelerde uygulamaktadır.

Geçiş Kontrol Sistemleriyle entegre veya bağımsız olarak kullanılan biometrik cihazlar, insanın ölçülebilir fiziksel ve davranışsal karakteristik özelliklerini tanıyarak kimlik saptamak ve doğrulamak üzere geliştirilmiş çözümlerdir.

İnsan bedeninde bulunan bir parçanın ölçülmesi ile bilgi elde edilen fiziksel biometrik çözümler şunlardır;

Parmak izi tanıma, Yüz tanıma, İris tanıma, Retina tanıma, El izi & Damar tanıma ve El geometrisi.İnsan davranışının ölçülmesi ile bilgi elde edilen davranışsal
biometrik çözümler ise; Ses tanıma ve İmza tanıma' dır.

Biometrik çözümler, insanın belli biometrik karakteristiklerini sadece o kişiye özel tek ve benzersiz koda dönüştürmektedir. Bu kod elektronik ortama kaydedilmekte ve aktif kimlik saptamasında kayıtlar ile ilgili kişi karşılaştırılmakta ve sonuç alınmaktadır. Biometrik sistemler, kişilerin kontrollü geçişini/ erişimini sağlamayı amaçlar, yetkili kişiler ve yetkisiz kişiler ayrıştırılır.

Yaygın olarak, kart yada şifreli kullanılan geçiş sistemlerinin aksine, Biometrik Sistemlerde bireyin özelliklerinin kopyalanması yada taklit edilmesi neredeyse imkansızdır. İlave olarak, kişinin fiziksel veya davranışsal özellikleri kullanıldığı için bu özellik başkasına devredilemez, unutulamaz ve kaybedilemez. Dolayısıyla, Geçiş Kontrol Sistemlerinde kullanılan kart veya şifrelerin kaybedilme, unutulma ve çalınma gibi riskleri ortadan kalkmış olmaktadır, en yüksek güvenlik seviyesini sağlanmıştır.

 

Hoşdere Caddesi No: 148 / 5 Yukarı Ayrancı - ANKARA Tel: +90 0.312 441 73 00 (pbx) Fax: +90 0.312 441 66 88