Türkçe

İngilizce

ANASAYFA HAKKIMIZDA ÇÖZÜMLER HİZMETLER REFERANSLAR İLETİŞİM İ. K.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otopark & Güvenlik Bariyerleri

C&M, Otopark ve Güvenlik Bariyerleri başlığı altında toplanan ve bina/açık sahaların giriş kontrol sistemiyle entegrasyonunu temin eden; otopark bariyerleri, elektromekanik veya hidrolik yol kesiciler, hidrolik mantar bariyerler, elektromekanik veya hidrolik kurt kapanlarını her türlü giriş kontrol sistemine ve otomasyonuna entegrasyonunu sağlamakta, müşteri tarafından talep edilen işletme senaryosuna ve firmamız mühendisleri tarafından tespit edilen risk analizine göre tasarlamakta, hazırlanan optimum cihaz konfigürasyonuna göre anahtar teslim çözümlerle uygulamaktadır.

Firmamız tarafından temin ve tesis edilen otopark ve güvenlik bariyerleri kullanılacak yerin özelliklerine göre, araçların giriş/çıkış disiplinlerinin sağlanması amacıyla aşağıdaki şekilde sınıflandırılmıştır.

Otopark Bariyerleri: Bariyer kol uzunluğu maksimum 3,5-4 metre arasında olabilen, açılma süresi 0-20 saniye ile 1,4 saniye arasında değişen, giriş kontrol sistemlerine entegre edilebilen, ekonominin ön planda tutulduğu özel otopark giriş alanları için kullanılan bariyer çözümüdür.

Hızlı Otopark Bariyerleri:  Bariyer kol uzunluğu tesis edileceği yerin özelliklerine bağlı olarak tek parça veya kırılan kol halinde açılabilen, açılma kapanma süresi 3-5 saniye arasında olabilen, uzaktan kumanda, jeton kontrol sistemi, fotoseller, loop dedektörler, optosensör sistemi ve/veya trafik ışığı kontrollü olarak işlevlerinin ön planda tutulduğu özel otopark giriş alanları için kullanılan bariyer çözümüdür.

Yol Kesiciler: Giriş güvenlik seviyesi maksimum olarak ön görülen mekanların, Giriş/Çıkış güzergahları üzerine, araçlarla yapılabilecek bombalı saldırıların durdurulması amacıyla; hidrolik veya mekanik olarak tasarlanan, elektrik kesintilerinden etkilenmeyen minimum 7500 kg ile 80 kph çarpışma seviyesine ve 11 ton ile 20 tonluk kapasiteye haiz olabilen SB970CR DoB/British minimum standardıyla birlikte diğer Road Blocker standartlarına haiz geçiş sistemleridir.

Hidrolik Yol Kesici: 3000, 3500 ve 4000mm standart genişlikleri mevcuttur, 5-7 mm kalınlıkta profil çerçevelere kaynatılmış çelik plakalardan oluşturulur, bariyerin ön yüzü 2mm bükülmüş plaka ile kaplıdır, hidrolik güç jeneratörü ile çalıştırılır, trafik ışıkları ile kontrol edilir, 20 tonluk kapasiteye haizdir, yol kesicinin tam olarak kapanması için alt yapıda uygun havuzun inşa edilmesi gerekmektedir. Cihaz yer yüzeyi ile aynı seviyede kuvvetlendirilmiş, betona sabitlenmiş güçlü çevik profile sahiptir.

Elektromekanik Yol Kesici: 3000, 3500 ve 4000mm standart genişlikleri mevcuttur, birbirine giren 1,5mm kalınlıkta profil çerçevelerle kaynatılmış çelik plakalardan oluşturulur. Yol kesici krank şaftlı yastık blokların üzerinde üst pozisyona kadar çıkar ve mekanik olarak kilitlenir, 11 tonluk kapasiteye haizdir, trafik ışıkları ile kontrol edilir, yol kesicinin tam olarak kapanması için alt yapıda havuz inşa edilmesine ihtiyaç duymaz.

Hidrolik Mantar Bariyerler: Zeminden 1000mm yükselebilen, açılıp kapanma süresi 4 ile 5 saniye arasında değişebilen, hidrolik bazlı olması itibari ile minimum 600mm*600mm havuza ihtiyaç duyan, her türlü geçiş kontrol cihazına entegre edilebilen ve stand alone çalıştırılabilen DoS standardına haiz, K12-L3 güvenlik seviyesine haiz, minimum 7500 kg ile 80 kph çarpışma seviyesine dayanıklı mantar bariyerdir.

 

 

Otomatik Kurt Kapanı: Aktive edildiğinde, yerden 35cm mesafeye yükselebilen ve aynı anda 45 derece eğim ile pozisyon alan bıçaklar ST37 çelik malzemeden imal edilirler, bu yapısı itibari ile aracı önden arkaya doğru bürük hasar vererek durdururlar, elektrik kesilmelerinde manüel olarak çalışırlar, giriş kontrol sistemlerine ve otomasyonlarına uyumludurlar, maksimum uzunlukları 3 metredir.

  Yukarıdaki sistemler ile ilgili projenize ve bütçenize en uygun çözümün oluşturulması amacıyla firmamızın satış mühendisleri ücretsiz keşif için davetinizi beklemektedir.

 

Hoşdere Caddesi No: 148 / 5 Yukarı Ayrancı - ANKARA Tel: +90 0.312 441 73 00 (pbx) Fax: +90 0.312 441 66 88